8:30 Deštná (okres Jindřichův Hradec)

Prvním dnešním cílem je zmapovat 6,5ha obdélníkové plochy luk a polí rozdělených malým potokem. Let ve výšce 65m trvá něco přes 5 minut a Phantom 4 během něj pořídí 174 fotografií. Jedním z výstupů je 3D mapa mírně svažitého pozemku. Výborně se hodí při prezentaci pro investora i při plánování architektonických řešení. 3D model je exportován do souboru *.obj, se kterým pracuje AutoCad a další programy.

9:15 Horní Skrýchov (okres Jindřichův Hradec)

Navážka na ploše necelých 7.000m2 je postupně přesouvána do trvalé deponie a je velmi těžké zkontrolovat, jaký objem byl skutečně navezen. Během 3min letu ve výšce 60m stačí pořídit 18 snímků, a speciální software přesně spočítá objemy vybraných částí navážky. Tahle má necelých 50m3.

10:45 Ovesná Lhota (okres Havlíčkův Brod)

Dnes největší plocha k mapování má pře 9ha a let ve výšce 65m bude trvat okolo 8 minut. Jedním z výstupů je výškový profil pozemku (reliéf). Software umožňuje modelovat různé výšky hladiny potoka a případná záplavová území.

14: 00 Kancelář South Drones

Přes 400 snímků je staženo z SD karty dronu, začíná jejich zpracování.

17:00 Kancelář klienta

Všechna data jsou zpracována a ke každému mapovanému území klient dostane následující výstupy:

  • 2D mapa (GeoTIFF) s podrobností cca 3cm na pixel
  • 3D model (*.obj)
  • Reliéf / výškový profil (GeoTIFF)
  • Mapa vegetace (GeoTIFF)
  • Objemy vybraných objektů (v m3)
  • Modely záplavových území

Během jednoho dne dron zmapoval území o ploše 16 hektarů ve třech různých lokalitách. Ještě tentýž den dostal klient veškeré výstupy, které mohl okamžitě využít v projektové přípravě.

 


KONTAKTUJTE NÁS


Share This